Техніка розпису по тканині - майстер клас від АРТЛАВКА.
Головна › Мистецтво розпису по тканині

Мистецтво розпису по тканині

Час оброблення замовлень від 2-3 робочих днів. Дякуємо за розуміння!!!

Методи й техніки розписи по тканині. Інструкції із застосування фарб, медіумів, контурів.

Мистецтво гарне розфарбовувати тканини людині відомо досить давно. Оскільки ще жителі Прадавньої Індонезії, Використовують у власному побуті слово «батик», навчилися наносити малюнки й візерунки на відрізки бавовняного полотна. Таке мистецтво не мало твердих рамок або правил, а традиція нанесення фарби мінялася й доповнювалася новими прийманнями. До того ж, кожний майстер нерідко використовує власні варіанти розпису, доповнюючи традицію «батика» своїми нововведеннями, а також удосконалюю методику.

Особливості сучасного мистецтва Сьогодні прикрашати за рахунок художнього розпису можна зовсім будь-який одяг, у тому числі й аксесуари, а саме хустки, бандани або сумочки.

Нерідко даний приймання використовується в створенні оригінальних предметів інтер'єру, тим самим роблячи домашній текстиль більш вишуканим і оригінальним.

Що необхідно для початку роботи?

Підготовка рабочего місця Найкраще знайти в будинку добре висвітлюється стіл, передбачає можливість використання води. Крім того, бажане облаштувати досить великий простір для роботи, щоб можна було вільне й легко переміщатися біля підрамника, а також наносити малюнки з потрібної сторони. Також варто потурбуватися про наявність перед очима всієї палітри використовуються фарб, дозволяють вчасно підбирати оптимальні комбінації квітів для розфарбовування полотна.

Підготовка тканини Сучасна техніка розпису по тканині передбачає її попередню підготовку, для чого необхідно здійснити прання полотна з метою видалення крохмалю. Можна пропрасувати відріз праскою, після чого тканина кріпиться у двох кутах. Далі за допомогою кнопок, а також невеликих натяжних гачків, які повинні перебувати друг від друга на відстані 5-8 см, необхідно закріпити спочатку одну сторону, а потім усі інші. Бажане стежити за тим, щоб кнопки не були розташовані друг проти друга. Подібне приймання дозволить уникнути утвору улоговинок. У самому кінці розтяжки бажане натягнути тканину настільки, щоб вона нагадувала шкіру барабана.

Процес нанесення на тканину резервного контуру Наносячи розпис по тканині майстер клас передбачає на даному етапі використання м'якого олівця, за допомогою якого позначається контур малюнка на попередньо приготовленому шаблону. Як правило, резервує склад дозволяє не допустити Подальшого затікання або змішання фарб. Злегка доторкаючись до тканини кінцем насадки, необхідно позначити по олівцевому сліду резерв. Вести лінії необхідно плавно й без зупинок, а якщо мова йде про щільні тканини, дана процедура проводиться із двох сторін. Після тканина добре просушується й перевіряється на цілісність, а також надійність нанесеного контуру. На цьому етапі можливо поправити контур, зафіксувавши місця пропуску. А далі необхідно промити насадку водою й зберігати резерв у добре закритій тубі.

«Холодний батик» або як наноситися розпис методом резервування Даний метод передбачає натягування тканини на раму, після чого на її поверхню переводиться малюнок і наноситься резерв. Далі Склади, що резервують лінія добре просушується, а сама тканина змочується усередині контуру водою. Використовуються в роботі фарби необхідно ретельно перемішати й за допомогою м'якої пензлі зафарбувати спершу світлі елементи малюнка, а далі його темні частини. Бажане наносити фарбу на тканину, не доводячи пензель до краю резервує контуру. Після завершення роботи, необхідно виждати добу, і далі пропрасувати, що вийшов розпис за допомогою праски без пари.

Як наноситься вільний розпис? По своїй суті розпис тканини за допомогою пензлі нагадує ефект гобелена. Даний етап прийнято починати з вибору підходящих фарб, оптимальна кількість яких повинне становити 4-5. Наносити їх найкраще невеликими мазками, які будуть розташовані недалеко друг від друга. Уважно стежите за ефектами, які можуть виникати при розтіканні фарб. Бажане, якнайшвидше виконати всі роботи, поки не проникла в глиб тканини фарба не залишила сильно помітної різниці. Для створення ефекту прозорості можна додати у фарби розріджувач, що надає ніжні тони, чимсь схожі з акварельними квітами. Після закінчення роботи, полотно висушується протягом доби, а далі пропрасовується гарячою праскою без пари через тканину х/б.

У нашому каталозі представлені фарби для розпису тканини як поштучно, так і в наборах. Наприклад, набір Decola – надійний інструмент для розпису по тканині Даний набір передбачає наявність п'яти квітів і 2 контурів, а також розріджувача для фарб. Він відмінно підійде для роботи новачків і професіоналів.

Особливості трафаретної техніки Трафарет являє собою декоративний мотив, який прийнято вирізати на папері. Він нерідко виготовляється із промасленого картону, а також є досить водостійким. Такий матеріал може витримувати дія розчинника, тому його використовують кілька раз. Основною перевагою роботи з даним матеріалом є можливість зниження до мінімуму ймовірності змазування фарби, оскільки він здатний усмоктувати її по краях прорізів. Дана техніка розпису є однієї з найпростіших і зрозумілих, оскільки все, що буде потрібно – це надійно закріпити трафарет на поверхні тканини. Далі підготовляються за допомогою палітри фарби й береться поролоновий спонжик, за допомогою якого наноситься фарба. Після завершення роботи тканина протягом доби добре висушується, а далі пропрасовується праскою.

Як фіксуються фарби за допомогою праски? Після того, як виріб буде повністю готовий, його прийнято пропрасовувати праскою, яка має вбудований терморегулятор. Обов'язково береться х/б тканина, а саме прасування проходить при температурі, повністю відповідної використовується х/б тканини. Основні особливості використання фарб, призначених для розпису по тканині або шовку.

Стандартна техніка передбачає 4 простих етапу:

1. Підготовка тканини. Полотно стирається в мильній воді, а далі сушиться й прасується при необхідності. Після робляться позначки майбутнього малюнка.

2. Нанесення контуру (у прикладі Deco Fabric Guta). Процес нанесення фарби й контуру можна організувати по будь-якій техніці. Сам контур Deco Fabric Guta прийнято використовувати для його наведення, тим самим запобігаючи ймовірність розтікання фарби на інші ділянки малюнка. Вести засіб необхідний плавно по лінії, вибравши напрямок проти волокон, а також злегка вичавлюючи з аплікатора просочення. Бажане, щоб лінія вийшла однієї товщини й не мала розривів. Після тканина висушується протягом години або більш при необхідності. Щоб закріпити контур, можна пропрасувати відріз праскою.

3. Розпис фарбами. Для нанесення малюнка необхідно набрати фарбу пензлем й нанести на тканину, дотримуючи рівномірності шару. Якщо необхідний малюнок із глибоким кольором, процедура повторюється кілька раз, щораз передбачаючи змочування пензлі перед зміною кольору. Змішувати фарби краще на палітрі. Перед початком роботи бажане перевірити на тестовому шматку фарби для тканини, ближче познайомившись, таким чином, з їхніми основними особливостями.

4. Фіксування за допомогою нагрівання: 1) для фіксації малюнка між ним і праскою розміщається шматок тканини або білого паперу, температура повинна залежати від типу тканини, а час даного процесу перебувати в межах 3-7 хвилин. Як фіксуються фарби Deco Textil? Якщо тканина піддається процесу прання, необхідно фіксацію фарби здійснювати за рахунок використання праски, указавши температуру на оцінці «бавовна» і не використовуючи пару. Гладити необхідно зі зворотної сторони малюнка протягом 5 хвилин, тим самим дозволяючи придбати візерунку потрібну текстуру. Якщо тканина стирати не можна, фарба фіксується за допомогою фена, працюючий протягом 5 хвилин до виникнення об'ємної текстури.

Правила відходу: перший раз стирати оздоблену тканину необхідно тільки через 48 годин після нанесення фарб. Бажане вибрати пральну машину, задавши режим « делікатного прання», а також вибравши температуру 30 градусів. Якщо мова йде про бавовну, можлива температура в 60 градусів.

Розпис по шовкові

Якщо мова йде про холодну технологію, то вона покликано мінімізувати або повністю виключити процес розтікання фарб, коли немає можливості використовувати контур Deco Fabric Guta або важливо акцентувати увагу на роботі з пензлем. У цих цілях бажане використовувати медіум Anti-fusing, дозволяє зробити фарбу більш густий:

1 Метод. Медіум наноситься на місце малюнка, після чого здійснюється сушіння полотна, а далі малюнок прикрашається нерозбавленими фарбами Deko Silk.

2 Метод. Змішується одна частина медіума з таким же кількістю нерозбавленої фарби, після чого суміш наноситься на тканину. Важливо розуміти, що Anti-fusing зменшує розтікання фарб, але не виключає даний процес повністю. Також можна використовувати медіум як основа для світлих фарб, накладаються на темні ділянки тканини.

Особливості сольової техніки за допомогою Deko Silk Даний матеріал дозволяє створити текстурне тло за допомогою солі й всмоктують фарб, до того моменту, поки вони повністю не висохнули. 1. Для цього необхідно виконати 3 етап першого пункту стандартної техніки. 2. Розсипати на тканині сіль до висихання фарб. 3. Почекати поки фарби висохнуть, після забрати сіль. Можливе використання й великої, і дрібної солі, що дозволить одержати потрібний ефект.

Особливості трафаретної техніки Deko Silk Виконується третій етап стандартної техніки, а далі: 1. Після просушки тла малюнка за допомогою трафарету розпорошується фарба. 2. Тканина просушується, і процес повторюється при необхідності. Особливості технології акварелі на шовку за допомогою Deko Silk 1. Виконується 1 етап. 2. Шовк воложиться водою. 3. Здійснюється підготовка світлого тону тла за рахунок використання невеликої кількості фарби. 4. Як тільки тканина висохне, кожна деталь малюнка проробляється пензлем, а також фарбою для шовку.

Як створювати декоративні ефекти? Якщо існує необхідність в одержанні декоративних ефектів, можна використовувати спеціальну клей-фарбу Tulip, а також різнобарвні маркери, призначені для тканини. Додаткові можливості пропонує клей Deco Fabric, який дозволить надійно зафіксувати дрібні елементи ( приміром, бусинки або камінці), зробивши тканину гарної й оригінальної. Термолісти для нанесення різних малюнків - відмінний інструмент для створення надійного й дивно яскравого декору на тканині. Додаткові можливості нададуть уроки декорування тканини, які обов'язково допоможуть відкрити у Вас творчий потенціал, а також дозволять робити кожну річ неповторної!

 

Останні відгуки
5
19.01.2021
Отличные маркеры. Как всегда качество на высоте! Спасибо
Передплата на новині