Ліногравюра
Головна › Гравюра

Ліногравюра

Набір для ліногравюри Essdee Lino Stamp Carving Kit, 17 пр.
Essdee (Великобританія)
525,00грн.
Набір для ліногравюри Essdee Lino Cutting & Printing Kit, 22 пр.
Essdee (Великобританія)
1 860,00грн.

Ліногравюра - це художній засіб та форма рельєфного друку. Це коли малюнок акуратно вирізається на листі лінолеуму гострими спеціалізованими різцями. Потім лінолеум забарвлюють і притискають до паперу. Зображення, що перенесене на папір, утворює ліногравюру. Надруковане може бути виконане вручну або за допомогою друкарського верстата.

Що таке ліногравюра?

Цю техніку досить легко освоїти. Вирізані області – це негативні області, які не будуть забарвлені – дзеркальне відображення остаточного дизайну, до якого спочатку потрібно трохи звикнути! На лінолеум наносять фарбу за допомогою валика, а потім притискають папір до нього з невеликим тиском, щоб передати малюнок. Найпростіший спосіб натискати руками, а інші друкарі можуть використовувати професійні друкарські машини. Коли папір відривається, ви маєте відбиток на папері. Один і той же ліноблок можна використовувати знову та знову для друку будь-якої кількості відбитків.

Через елементарність основ цього процесу (різьблення, чорнило, друк) навички можна легко розвинути, щоб додати більше кольорів або складніших деталей у кінцевий результат.

Історія 

У дуже короткому викладі історії лінолеум був уперше виготовлений Фредеріком Уолтоном, англійським винахідником, 1855 року. Те, що починалося як покриття для підлоги, а потім настінне покриття, поступово перетворилося на форму гравюри після експериментів американських і німецьких художників на початок двадцятого століття. Пабло Пікассо та Анрі Матіс створили шедеври ліногравюри.

Ліногравюра сьогодні

В даний час це маловідомий, але в той же час популярний вид мистецтва як у граверів, так і колекціонерів. Є багато сучасних майстрів, які продовжують досліджувати та експериментувати в цій галузі.

Матеріали для ліногравюри

Ліногравюра – чудовий спосіб поповнити свою художню колекцію оригінальними витворами мистецтва. Середня ціна ліногравюр сильно варіюється, але вони часто набагато доступніші в порівнянні з іншими оригінальними витворами мистецтва. Через саму природу процесу кожен вироблений ліногравюрний відбиток є оригінальним витвіром мистецтва ручної роботи, а не масовим виробництвом. Гравер використав свій час і навички, щоб спроектувати, вирізати, обвести чорнилом і акуратно притиснути до паперу готовий витвір мистецтва. Ніколи не буде двох однакових відбитків ліногравюри – між кожним відбитком будуть природні відмінності, що свідчить про те, що він повністю ручної роботи та унікальний.