Матеріали для позолоти купити в Києві в інтернет магазині рукоділля АРТЛАВКА.
Головна › Золочення

Позолота

У різних видах декоративної творчості час від часу потрібно зробити імітацію металевої поверхні. Детальніше ...

 Ускрапбукінгу це можуть бути цілі аркуші, виконані під срібло або окремі невеликі предмети, начебто зроблені із золота: гіпсові й пластикові фігурки, ґудзики, черепашки, бусинки й вирубки.

Для декору скриньок і інших дерев'яних, пінопластових, пластикових, керамічних, фанерних, мдф-заготовок та ін. також буває необхідне золочення, приміром, для імітації мідних цвяхів і заклепок. Крім того, золочення використовується для лялькової мініатюри, прикраси й реставрації ікон, рам для картин і дзеркал, свічників і інших предметів інтер'єру.

Матеріали для позолоти.

За допомогою спеціальних матеріалів (поталі, «рідкого металу», фольги й воску для золочення) можна зробити імітацію позолоти, оміднения, сріблення або бронзового покриття різних відтінків, коли речі виглядаютьяк із стародавньої бронзової монети з патиною.

Є кілька основних способів додання предметам металевого виду й блиску 

  • по-перше, це покриття поверхні, як фарбою, так називаються рідким металом або спеціальним воском для золочення
  • по-друге, кріплення цілих аркушів або фрагментів поталі або фольги.

Віск для золочення

Зроблений на основі води й не містить шкідливих і токсичних речовин. Наноситься на будь-яку поверхню шматочком матерії, поролоновою губкою (спонжем), м'яким пензликом або навіть пальцями, як поверх лаку, так і під нього. До остаточного висихання віск змивається з рук і інструментів водою з милом. Після того, як висохне, поверхня можна пополірувати тканиною.

Рідкий метал

Це сильно пигментована металізована фарба, дає досить реалістичний ефект золотого, срібного, бронзового, мідного й виготовленого з інших металів предмета. Наноситься спонжиком або синтетичним пензлем. З нею також можна працювати руками, але після роботи потрібно ретельно помити руки!

Поталь

Це надтонкі аркуші зі сплавів металів (міді із цинком, алюмінієм або навіть невеликим вкрапленням справжнього золота або срібла), які використовуються найчастіше для золочення дерев'яних виробів (в основному, рам), ліпнини, а також для мармурових і скляних виробів. Таке покриття виглядає максимально натурально й іноді не відрізнити зовні від справжніх суцільнометалевих речей.

З поталью потрібно працювати дуже акуратно, тому що це дуже делікатні аркуші, вона кріпиться за допомогою спеціального клею, тонкий аркуш для золочення накладається на потрібну поверхню й зверху віяловим пензликом наноситься мікстіон (клей). Оброблену поталью поверхню необхідно закріплювати лаком.

Фольгування

Або золочення фольгою привабливо тим, що фольга не така тоненька і тендітна, як поталь, не рветься й не кришиться, з нею простіше працювати, до того ж на ній виробникам простіше зробити різні переливи відтінків, голографічні й інші ефекти. Фольгуванням можна як робити тонкі ажурні візерунки, так і покривати значні рівні й рельєфні поверхні.

Закріплення й захист позолоті

Важливий етап у процесі золочення, який не варто ігнорувати, якщо Ви розраховуєте на довговічність металізованого декору. Радимо Вам не зневажати лаковим покриттям.