Валяння вовни (фелтинг)
Сухий і мокрий вид валяння – головні особливості й переваги в цьому напрямку творчості. Валяння з вовни давно відомо в колах майстрів і рукодільниць, виконується за допомогою голки для сухого валяння. Подібна методика по своїй суті нагадує ліплення, оскільки голки мають невеликі зазубринки, дозволяють зчіплювати один з одним ниточки й змішувати їх у грудочки. Надалі вони досить щільно сплутуються у волокна. Зазубринки перебувають у напрямку, протилежному утиканню, у результаті чого голка легко й просто витягується з матеріалу. Запускаючи спеціалізовані голки в саму товщ, можна буде в мінімально можливий термін добитися прийняття грудкою вовни необхідної форми.
Номер, який звичайно вказується на голці, означає такі характеристики даного виробу, як розмір і товщина. Чим більше він буде, тим більшими будуть розміри голки й тим меншим буде кількість зазубринок. Вовна для валяння, використовується в сухому виді техніки, дозволить створювати оригінальні м'які іграшки, незвичайні аксесуари, а також одяг і біжутерію. Дана техніка допоможе зобразити на полотні барвисті і яскраві візерунки.
Найголовніше під час роботи – це дотримуватися правил техніки безпеки, які не дозволять поранитися. Для попередження уколів також підійде спеціалізована підкладка, виготовлена з товстого матеріалу.
Особливості й нюанси мокрого виду валяння
Метод мокрого валяння передбачає використання спеціалізованого розчину. Для його готування необхідно розкласти сухий матеріал обраного кольору на невеликому полотні пухирчатою плівки або сітці. Далі вона змочується гарячим мильним розчином, після чого необхідно терти вовну в самих різних напрямках до того моменту, поки окремі нитки не з'єднаються один з одним. Змивати мильний розчин необхідно теплою водою, після чого матеріал віджимається й висушується. Перед початком процесу замочування, деякі фахівці рекомендують додавати у вовну різноманітні декоративні матеріали, мережива, а також гарні волокна й інші аналогічні матеріали. Дана методика дозволить виготовити гарне й оригінальне панно, головні убори, квіти, а також елементи одягу. Мокрий вид валяння стане незамінним і в створенні різних прикрас для вбрань, сумок або декоративних предметів інтер'єру.